Blog

Diş ameliyatı sonrası hastanın tavsiyelere uyması çok önemlidir. Sağlıklı ve başarılı bir yara iyileşmesi iyi bir cerrahinin yanında operasyon sonrası doğru ve özenli bir bakımla ancak mümkün olmaktadır. Bunu sağlamak için hastalarımıza operasyon sonrası tavsiyeler ayrıntılı şekilde aktarılır ancak bazı durumlarda unutulan tavsiyeler hastaların iyileşme...

Dijital dolgu son zamanlarda en çok tercih edilen dolgu türüdür. Diş hekimi ziyaretlerinin en sık sebebi kuşkusuz diş çürükleri veya eskimiş, uyumunu kaybetmiş dolgulardır. Günümüzde artan materyal çeşitliliğinin yanı sıra klinik ekipmanların gelişmesiyle dolgu yapımında da yüz güldüren gelişmeler olmuştur.

Gömük diş operasyonu korkulmaması gereken bir operasyondur. Dişler çeşitli sebeplerle çene kemiğinin içerisinde gömük kalabilirler. En sık gömük kalan dişlerin başını 20’lik dişler olarak da bilinen 3. büyük azı dişleri çekmektedir. Ancak köpek dişlerinin ve küçük azı dişlerinin gömük kalması da oldukça sık karşılaşılan bir durumdur.

Çocuklarda ağız ve diş bakımı çok önemlidir. Süt dişleri, bireyler arasında farklılık olmakla birlikte, genellikle 6 - 12 ay arasında alt ön bölgeden başlayarak çıkar ve yaklaşık 2 , 5 - 3 yaşında tamamlanır. Bu dişler, doğumdan itibaren, yerlerine hayat boyu ağızda kalacak olan daimi dişleri gelinceye kadar görev gören dişlerdir.